"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Чаглинка станциясының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа станции Чаглинка отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

Сценарий: Тіл елдің байлығы - Язык богатство народа

Тіл елдің байлығы

- Язык богатство народа Мақсаты: Тәуелсіз елімізде өмір сүріп отырған түрлі ұлт өкілдері арасындағы достық пен бірлікті нығайту барысында мемлекеттік тілге құрмет сезімдерін қалыптастыру, үш тілдік саясатын дамыту.

1 - Жүргізуші:
Армысыздар, құрметті ұстаздар мен білім алушылар! Бүгін біз осы залда 13 -20 қыркүйек аралығында: «Тіл – елдің байлығы», «Язык – богатство народа.»       өткізуге жиналып отырмыз. Қош келдіңіздер! Тіл, сөз дегеніміз - ата - бабамыздан келе жатқан ел дәстүрі. Бұл дипломатиялық құрал халықтың бүкіл сана - парасатын, биіктігі мен тереңдігін паш ететін үлкен өнер. Тіл - адамдар арасындағы қасиетті қатынас құралы. Тілсіз қоғам жоқ. Бұл екі нәрсе бір - бірінсіз өмір сүрмейді. Қай халықтың болса да басынан өткендері, қилы кезеңдері, өз ана тілі арқылы бір - біріне жалғасқан.
2 - жүргізуші:
Здравствуйте, уважаемые учителя, учащиеся! Здравствуйте, все, те кто пришел на наш праздник. Мы рады приветствовать вас в нашем уютном зале. Праздник, посвященный открытию  декады «Язык – богатство народа.»       разрешите считать открытым.
3 - жүргізуші: Good afternoon, dear friends! Our language is connected with our thought and sense. It appeared in antiquity. It’s close to the society’s life. All languages developed under influence of economic, political and geographical conditions.

1 Жүргізуші:  Мемлекеттің әнұраны орындалсын.
Қазақстандағы Тілдер мерекесіне арналған онкүндігіміз басталуда.Мереке кұтты болсын!.
2 - жүргізуші:Поздравляем всех с праздником . А для начала представим слово нашему уважаемому директору Аукаровой Бахытжан Серикбаевне .
3 - жүргізуші: We hope that our decade was very interesting and enjoyable. Now we make speech to give our director .
Директор сөзі...
1 - Жүргізуші:
1998 жылы 20 қаңтарда еліміздің Президенті Жарлығымен 22 қыркүйек Қазақстанда тұратын халықтардың «Тілдер мерекесі» деп жарияланды. Сондықтан еліміздің барлық аймақтарында Тілдер мерекесі өткізілуде. Тіл адамдар арасындағы қарым қатынас құралы. Өмірде адамдар тіл арқылы бір бірімен сөйлеседі, пікір алысады.

Қосымшалар: